Yatak Odası ve Mobilya Seçimi

Evimizin en özel kapısının açıldığı odamız… Kimimizin kendiyle, kimimizin sevdiğiyle baş başa kaldığı oda…
Kimine göre gizemli, kimine göre tutkulu, kimine göre rahat, ferah, huzur verici olmalıdır elimizdeki en özel anahtarın açtığı kapının ardındaki oda. Peki, son zamanlarda ne tarzda yatak odası mobilyaları tercih ediliyor? Mobilya seçimleri neye göre yapılıyor? Mobilyalar yatak odanızın karakterini nasıl etkiliyor?
Eskitme mobilyalar, Fransız tarzı mobilyalar, İngiliz izleri taşıyan mobilyalar, Vintage mobilyalar, Osmanlı tarzı mobilyalar, ya da daha farklı, eksiden izler taşımayan, günümüzün geometrik çizgilerini bünyelerinde bulunduran modern tarzda mobilyalar… Her biri Yatak odamızın havasını baştan aşağı değiştirebilecek kadar keskin çizgilere sahip.
Yatak odanızın mobilyalarını seçerken ‘moda’ kavramından biraz daha uzakta kalmalısınız. kendi karakterimize en uygun mobilyaları seçmek en doğrusu. Günün yorgunluğunu atıp kendinizle kalacağınız odada, moda olan mobilyalardan ziyade, yatak odanızda bulunduğunuz zaman kendinizi en rahat hissedeceğiniz, kendinizi en olduğunuz gibi hissedeceğiniz mobilyalar olmalı. Mobilyaların renkleri, oymaları, büyüklükleri, şekilleri, tarzları koskoca bir günü geride bırakıp yatak odanıza girdiğiniz zaman size gerçekten siz olduğunuzu hissettirmeli. Yatak odanızın mobilyalarını değiştirecek olduğunuzda, bu durum mobilyalarınızın modası geçtiği için değil, eskidiği için olmalı. Yatak odası mobilyaları o derece size kendinizi siz gibi hissettirmeli.
Uyku insan sağlığı için çok önemli. Vücut psikolojik olarak ne kadar rahat ettiği bir mekânda bulunursa, o derece sağlıklı bir uyku uyuyacaktır. Yatak odası mobilyalarınızı karakterinize uygun seçin ve rahat bir uyku çekin.

 

yatak-odasi

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir