TAVAN DEKORASYON VE GERGİ TAVAN

Her ofisin veya evin mutlaka bir tavanı vardır. Kapıdan içeriye girdiğiniz zaman ilk yaptığınız şey belki de önce tavana bakmak sağ solunuza bakmak ve nihayetinde içeriye girerek daireyi incelemeye başlarsınız. Evin veya ofisin nasıl kullanılacağına göre tavanda kullanılacak dekorasyon şekli değişmektedir. Her yerde farklı tavan dekorasyonu kullanılır. Tavanı dekore etmek gerçekten çok zordur ve farklı yöntemleri bulunmaktadır. Öncelikle bir ev düşündüğünüz zaman tavanın dekorasyonu ve evin dengesini korumanız gerekiyor. Tavan dekorasyonu sadede olabilir veya canlıda görünebilir. Canlı görünen türden tavan dekorasyonlarına gergi tavan denir. Gergi tavanlarda sanki tavandaki dekorasyonu yaşayabiliyorsunuz. Gergi tavanlar ise bu sıralar bazı büyük evlerde ve özellikle ofislerde çok fazlasıyla kullanılan bir tavan dekorasyon tekniğidir.

Farklı gergi tavan modelleri bulunmaktadır. Bunlardan bazıları gökyüzü desenleri olabiliyor bazıları uzay desenleri olabiliyor hatta bazı gergi tavanlarda sanki tavan hareket ediyormuş gibi görünebiliyor ve çok ilginç bir görüntüyle karşınıza çıkabiliyor. Gergi tavan yapmak ciddi bir emek istiyor ve hemen yapılabilen bir şey olmuyor. Gergi tavan türlerinde bütün tavanı yapmak mecburiyetinde değilsiniz ve sadece seçtiğiniz bölgeyi gergi tavan haline getirebiliyorsunuz. Gergi tavanlar ofisi veya evi canlandırmak için her zaman işe yaramaktadır fakat bunu yapabilmek için de yine evin içerisinde bulunan diğer renklere şekillere ve diğer mobilya ve eşyaların modellerini dikkatli bir şekilde kontrol edip inceleyerek yapmak gerekiyor.

Birçok tavan dekorasyonu yapan firmalar bulunmaktadır ve araştırdığınız zaman mutlaka bir yerde istediğiniz tavan dekorasyonunu bulabilirsiniz veya eğer bütçeniz yeterli olursa kendi istediğiniz tavan dekorasyonunu veya gergi tavan dekorasyonunu yaptırabilirsiniz. Haliyle gergi tavan dekorasyonları biraz daha fazla zaman almaktadır fakat eğer istediğiniz dekorasyonu en ince ayrıntısına kadar firmaya anlattığınız zaman nihayetinde istediğiniz bir tavan dekorasyonunu size teslim ediyorlar. Normal tavan dekorasyonu ve gergi tavan dekorasyonu arasında çok fazla fark vardır çünkü normal tavanlarda fazla ayrıntı bulunmazken gergi tavan dekorasyonlarında ince detaylarına kadar düşünmek durumundasınız.

Gergi tavan dekorasyonları ve normal tavanlar arasındaki bir diğer fark ise normal tavanlar yerinde dururken ve sadece sizin izlemeniz kalırken gergi tavanlarda tavandaki dekorasyonu yaşayabiliyorsunuz. Tavana baktığınız zaman sanki tavan hareket ediyor veya bir canlılığın olduğunu hissediyorsunuz. Geri tavanları aslında çok eğlenceli bir dekorasyon türüdür. Evinizi ve ofisinizi her zaman için hareketlendirir ve sıkılmamanızı sağlar. Bir ev veya ofis içerisini dekore ederken en önemlisi ve zor olanı aslında o yerin tavan taban ve duvarlarını dekore etmektir. Birçok araştırma yapmanız gerekebilir çünkü bir defa yapmak istersiniz sadece ve yaptığınız zamanda da tam olsun istersiniz. Tavan dekorasyon belki de bir ev ve ofis içerisindeki en zor olan kısımlardan bir tanesi olduğundan önce tavanı nasıl dekore etmek istediğinizi düşündükten sonra evin veya ofisin diğer dekorasyonlarını düşünebilirsiniz.

Her şeyin elbette bir bedeli vardır ve tavan dekorasyonlarında da farklı fiyatlar bulunmaktadır. En ucuz fiyatlarından en pahalı fiyatına kadar size farklı seçenekler sunulabilir. Öncelikle en ucuz fiyat olarak tavanı boyamak vardır ve bu da belki 100TL veya çok az daha yüksek bir fiyatta olabilir. Desenler yapılacaksa biraz daha pahalı olabilir ki malum sade boyamaktan biraz daha bir işçilik isteyecektir. Bunun yanı sıra gergi tavan fiyatları çok farklı olmaktadır. Hazır seçebileceğiniz gergi tavanlar vardır ve aynı zamanda sizin istediğiniz gergi tavan türleri vardır. Dolayısıyla nasıl bir gergi tavan dekorasyonu istediğinize bağlı olarak gergi tavan fiyatları değişebilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir