Stor Perdemi? Zebra Perdemi?

Stor Perdemi? Zebra Perdemi?

 

Perde alırken ne istediğimizi bilerek almalıyız, evin hangi bölümünde kullanacağımız, kullanış açısından pratik veya ağır gösterişli bir perdemi istiyoruz önce buna karar vermeliyiz. Evlerde kullanım için pek çok perde çeşidi vardır. Stor perde, zebra perde, klasik tül perde gibi çeşitleri bulunmaktadır.

 

Stor Perde Nedir?

 

Stor perde, mekanizmalı perdeler sınıfına giren bir perdedir. Genellikle güneşlik olarak kullanılır, dilerseniz normal perde olarak tül yerine de kullanabilirsiniz. Renk seçenekleri çok fazladır, özellikle perde amacıyla kullanacaksanız geniş renk yelpazesinden faydalanabilirsiniz. Kullanışlı ve kolay temizlenen bir modeldir. Öyle ki artık nano teknoloji sistemi ile üretilen kumaşlardan yapılan perdeler vardır ve bu kumaşlar ışık yardımıyla kendi kendini temizlemektedir. Perdelerin üzerinde aksesuar olarak boncuklar çeşitli objeler kullanılarak zengin çeşitler tasarlanmaktadır.

 

Zebra Perde Nedir?

 

Zebra perde, stor perdenin geniş çizgili halidir. Kullanışlı bir perdedir, desenli ve çizgili modelleri mevcuttur. Desnli olması sebebiyle her odanın dekorasyonuna göre her yerde kullanılabilir. Özellikle mutfak ve çocuk odalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Temizliği kolay ve pratik kullanışlı bir perdedir. Bir bez yardımıyla silerek rahatlıkla temizlenir.

 

Stor Perdemi? Zebra Perdemi?

 

Her ikisi de mekanizmalı perdeler grubundadır, ikisi de şık ve kullanışlı perdelerdendir. Stor perde daha çok güneşlik olarak kullanılmakta ve salon camları için tercih edilmektedir. Zebra perde ise mutfak veya çocuk odaları için tercih edilmektedir. Stor perdeler genelde tek renk ve sade olmaktadır, zebra perdeler ise desenli ve çizgili olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanış açısından aynı stil oldukları için pek bir fark görülmemektedir fakat zevkinize göre tercihinizi yapabilirsiniz. Evinizin dekorasyonuna hangisi daha fazla uyacaksa onu seçebilir ve evinizi perdelerle tamamlayabilirsiniz. Şık ve gösterişli stor veya zebra perdelerle dizayn ettiğiniz evlerinizin her bölümü birbirinden güzel olacaktır.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir