Soylu Eski İngiliz Evi Dekorasyonu

İngiliz evlerini bilmeyeniz yoktur.Sadelik ve gösterişli mobilyalar ön plandadır. Resimlerin daha ilkini gördüğünüzden direk bu ev ingiliz evi diyebilirsiniz. Evlerindeki dekorasyondan, mobilyalardan, bir kendini beyenmişlik, diğerlerin farklı olma, asalet, zengin ve dingin bir hayat göze çarpıyor.Bakalım İngilizlerin soylu bir ailenin ev dekorasyonu nasıl oluyor.

ingiliz evleri

Küçük bir oturma köşesi. Saldalyelere dikkat ettinizmi genelde üç aşağı beş yukarı hep aynı cins sandalye kullanırlar. Koltuktaki desenlerde size yabancı gelmeyebilir.bu şekilde paçalı ve açık renk desenler kullanırlar.Duvarlar asla boş değildir.Hep tarihi tablolar.Av resimleri yada soyut resimler göze çarpar.

ingiliz evleri

Yine evlerinde bol bulunan oturma köşelerinden biri daha. Fakederseniz diyri ile arasında pek bir fark yok.Mobilyaların renkleri ve cinsleri aynı.

ingiliz evleri
ingiliz evleri

Gösterişli ama mat renkler kullanılmış.Aynanında kenerındaki süslemeye dikkatinizi çekmek istedim. Duvarlar yine cansız bir renge boyalıdır.Tablolar umduğumuz gibi epeyce bollar. Mobilyaları genelde rahat olur.İngilizlerin eski ev dekorasyonlarında dikkat ederseniz seçtikleri  mobilyalar genelde rahattır.

ingiliz evleri

Evdeki şu asalete bakar mısınız.Salılılara dikkat ediniz.Şimdiki kraleyet ailesinin sarayındaki halılarda da desenler buna benzer.

ingiliz evleri
ingiliz evleri
ingiliz evleri

Klasik bir çalışma odası.Aynı zamanda evin kütüphanesi.Doğal ışıktan epeyce yararlanılmış. Çalışma odasını bir oturma odasına benzetmişler.Mobilyalar burada işlevsel.Ev dekorasyonu

ingiliz evleri
ingiliz evleri

Yemek odası.İngiliz ev dekorasyonunda yemek odalarında genelde dekor malzemeleri gümüşten ve oldukça gösterişlidir. Genelde insanın içini sıkıcı perdeler, duvar boyaları tercih edilir.Koca bir masada odanın baş köşesindedir.

ingiliz evleri

Yatak odası.

ingiliz evleri

Teras. 17:00 çaylarını içtikleri yerl.Genelde dışarıdaki sandalyeleri demirden yaparlar.Bende anlamış değilim.Ev dekorasyonları hakkında sizin değerli görüşlerinizi beklemekteyiz.Sizce rnek İngiliz soylu ailenin ev dekorasyonunda eksik ve güzel yanlerı nelerdir?

 

 

 

Son Aramalar

  • ingiliz evleri
  • eski cerkez evlerin dekorasyonlari
  • eski ev döşemeleri
  • Ingiliz evleri gorselleri
  • ingiliz evleri iç dekorasyon
  • ingiliz evlerinin içi
  • ingilizlerin evleri
Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir