Sık Yapılan Dekorasyon Hataları

DEKORASYONUN BÜYÜSÜ

Yaşanılan ortamların daha güzel olması ve daha verimli kullanılması için dekore edilmesi gerekmektedir. Birbirinden farklı alanların her birinin dekoratif anlamda beklentileri farklıdır. Oda tasarımlarında renk ve mobilyalar ofis ve bahçe tasarımında ise aksesuarlar en çok hata yapılan konuların başında gelmektedir. Sık yapılan dekorasyon hataları başında renk seçimi gelmektedir. Kişiler kullanacakları odanın işlevini düşünmeden renklere karar vermektedirler. Halbuki yapılması gereken odanın kullanım amaçlarına göre renk seçimi yapmaktır.

Dinamizm katacak renkler ile sakinlik verecek renkler arasındaki çizgi muhakkak korunmalıdır. Özellikle çok fazla kullanılan odalarda gözü yorucu özelliği olan dalga boyu yüksek renkler kullanmaktan kaçınılmalıdır. Bu sayede hem eviniz ferah bir nefes alacak hem de siz yakaladığınız uyum ve güzellik ile herkesi kendinize hayran bırakacaksınız. Sık yapılan dekorasyon hataları denince dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise mobilyalar ve aksesuarlar arasındaki uyumdur. Renklerin büyülü dünyasındaki işlemlerinizi tamamladıktan sonra mobilya seçiminde de zorlu bir süreç sizleri bekliyor.

Odanızın kullanımına elverişli dokuları barındıran mobilyalarda en çok dikkat etmeniz gereken konu ise fonksiyonel özellikleridir. Çok fonksiyonlu mobilyalar doğru yerlerde kullanıldığı takdirde evinize güzellik katar iken yanlış kullanımı sonucunda dekoratif katliamlara sebep olmaktadır. Seçtiğiniz mobilyaları tamamlayıcı nitelikte kullanacağınız aksesuarlar sayesinde odalarınızı daha da güzel hale getirebilirsiniz. Tasarımlarınız ile hem kendinizi geliştirin hem evinize yepyeni bir hava katın hem de misafirlerinizi farklı dünyalara yolculuğa çıkarın.

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir