Küçük Ev Dekorasyon Önerileri

Küçük Ev Dekorasyon Önerileri

Küçük bir eve sahip olabilirsiniz. Dert etmenize gerek yok. Dekorasyonun temel amaçlarından bir tanesi de yaşanılabilir, güzel görünümlü odalar inşa etmektir. Günümüzde yapılan pek çok binanın çok geniş ailelerin kalacağı bir şekle uygun olmadığı bilinmektedir. Küçük bir evi rahat bir şekilde düzenleyebilmenizi sağlayacak olan tavsiyeleri sizler için hazırladık. Ev dekorasyonu aşamasında önerileri dikkate almanız her açıdan memnun kalmanızı sağlayacaktır.

Küçük bir daire için eşya temini aşamasında normalden biraz daha küçük modelleri tercih etmeniz ferah bir eve sahip olmanızı sağlayacaktır. Büyük dekoratif unsurların evin içerisini sıkışık, boğucu bir havaya sokacağınız göz önüne almanız gerekmekte.

Evinizi her zaman için derli toplu tutarak, dağınık görünümü ortadan kaldırabilirsiniz. Dağınıklık oda ne kadar geniş olursa olsun çok yer kaplayacağından odayı dar gösterebilir.

Küçük bir eve sahip olmanın getirdiği dezavantajlardan bir tanesi küçük kitap, giysi, elektronik cihazların yerleştirilebileceği alanların bulunmasının zorluğudur. Bu sıkıntıya çözüm olması açısından duvardan duvara kurulacak raflar ile alandan kazanabilir, yerleşiminizi yapabilirsiniz.

Evlerinize alacağınız eşyaların çok amaçlı olanlarını almaya dikkat edin. Sandıklı kanepe, bazalı yatak gibi çok fonksiyonlu eşyalar her türlü ihtiyacınızı karşılayarak, eşya çokluğunu ortadan kaldıracaktır.

Ayaklı mobilya türlerinin dar alanları daha geniş, ferah göstereceğini aklınızdan çıkarmayın.

Dar alanlı odalarda kesinlikle duvarlardan faydalanmalısınız. Duvardan asmalı, raf veya türevleri ile derli toplu bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

Etiketler:,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir