Küçük Banyoları Büyük Göstermek İçin Ne Yapmalıyız

Küçük Banyoları Büyük Göstermek İçin

Banyonuz sizin istemediğiniz kadar küçük boyutlarda olabilir. Elbette herkesin büyük ve geniş evlerde oturma imkanı olmayabilir. Ancak banyonuz küçük olsa bile birkaç püf nokta ile birlikte banyonuzu geniş gösterebilirsiniz. Elbette banyonuzun stili ne olursa olsun, yapısı asla değişmeyecektir. Ancak tasarım olarak bazı ufak noktalara dikkat ederek geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Banyonuz geniş bile olsa, doğru bir şekilde dizayn edilmediği zamanlarda küçük görünebilmektedir.

            Küçük banyoları büyük göstermek için öncelikle banyoda kullanacağınız renkler çok önemlidir. Banyonuzda özellikle açık ve soft renkleri tercih etmeniz banyonuzu daha geniş gösterecektir. Banyonuzda her zaman çarpıcı renkleri kullanmaktan kaçının. Zira çarpıcı ve iddialı renkler banyonuzu olduğundan daha küçük gösteren renklerdir. Banyonuzda arka planda her zaman nötr, pastel renkleri ve beyaz renk tonlarını kullanmanız daha geniş görünmesini sağlar.

Daha önce banyolar hakkında epeyce bir yazımız oldu bunlar arasında banyo çocuklar için nasıl düzenlenir. Ayrıca bu yazımıza benze dar banyoyu nasıl geniş gösterebiliriz. Ayrıca banyo rafları ve havluluklar konulu bir paylaşımımız da olmuştu.

Banyonuzu geniş göstermek için kullandığınız aydınlatmaların da önemi çok fazladır. Banyolarda kullanılan endirekt aydınlatmalar her zaman mekanı olduğundan çok daha büyük göstermektedir. Salonlarda ve odalarda kullandığınız aydınlatmaların hiçbir şekilde banyolarda tercih edilmemesi gerekir. Banyolarda genel banyo aydınlatmasının yanı sıra, bu lambaları ayna gibi eşyaların üzerine de monte edebilirsiniz.

Banyoda kullanılan aynalar da çok büyük bir öneme sahiptir. Bu konuda lavabonun üstüne büyük bir ayna yerleştirmeyi tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra irili ufaklı aynaları da banyonuza monte edebilirsiniz. Geniş ve büyük aynalar her zaman mekanı geniş gösterecektir.

Tüm bunlarında dışında çok farklı banyo fotoğrafları görmek istiyorsanız buraya tıklayınız.

Küçük banyolar, küçük banyoları büyütmek

 

Etiketler:,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir