KORİDOR DEKORASYON ÖRNEKLERİ

KORİDOR DEKORASYON ÖRNEKLERİ

Ev ve ofis dekorasyonları arasında en önemli olan bölgelerden bir tanesi koridorlardır. Malum herkes koridorlardan geçtiği için koridordaki dekorasyonların etkili olması gerekiyor. Koridor dekorasyonu bir nevi en zor olan dekorasyon bölümlerinden bir tanesidir çünkü koridor tavan ve taban arasında kalan bir bölümdür ve mutlaka her iki tarafla da uyum sağlaması gerekmektedir. Farklı koridor dekorasyonları vardır bunu hem kendinizde yapabilirsiniz hem de uzmanlarla beraberde yapabilirsiniz. Öncelikle bir koridor dekorasyonu düşünürken koridora neler koymak istediğinizi düşünmeniz lazım ve hangi renklerde eşyalar ve mobilyalar koymak istediğinizi düşünmeniz lazım. Koridorun çünkü her şekilde tavan ve taban ile uyum sağlaması gerekiyor ve dengeli olması çok önemli.

Koridor dekorasyon fikirleri olarak öncelikle renk açısından boğucu bir renk olmaması lazım. Bu renklerden bazılar krem rengi olabilir veya şampanya rengi olabilir. Bunun yanı sıra açık mavi de olabilir. Koridorda bir tane ayna ve bir veya iki tane sandalye koyabilirsiniz. Bu aynalar ve sandalyeler biraz modern birazda klasik bir görüntü verebilir. Farklı koridor dekorasyon örnekleri bulunmaktadır ve eğer dekorasyon seçim konusunda bir sıkıntı yaşarsanız danışabileceğiniz farklı firmalar vardır ve oralara danışarak istediğiniz koridor dekorasyonunu çıkarabilirsiniz. Bütün ev ve ofis dekorasyon firmalarının dekorasyon tavsiyeleri mutlaka olacaktır. Bir yeri dekore etmek asla kolay bir iş değildir ve özellikle dekorasyonu yapacak olan kişiler için müşterilerinin istediği şekilde bir dekorasyonu gerçekleştirmek çok zor oluyor ve zaman alıyor.

Dekorasyon bir ev veya ofis için önemli olan maddelerden bir tanesidir. Evin dekorasyonu öncelikle ev halkını asla sıkmaması lazım ve gelen misafirleri de evin içine davet edecek şekilde yapılması lazım. Ofis dekorasyonları da aynı şekilde ofis içerisinde de aynı şekilde içeride çalışan insanları sıkmaması boğmaması ve çalışmalarını engellemeyecek bir dekorasyon olması lazım ve diğer taraftan da gelen misafirleri güzelce ağırlayabilecek türden bir dekorasyon halinde olması gerekiyor. Koridor herkesin geçtiği bir bölüm olarak her zaman için dekorasyonun etkili olması çok önemlidir. Koridor dekorasyonu tavan ve taban ile uyum sağlayarak ortalarında kalması gerekiyor ve bunu yaparken her iki tarafın rengi ve deseniyle uyum sağlaması gerekiyor. Bunu yapmak kolay bir şey değildir ve özellikle uyum sağlamaya çalışmak çok zordur.

Renk uyumu ve şekil uyumu hatta işin içine felsefe ve psikolojiyi kattığınız zaman iş biraz daha zorlaşabiliyor fakat nihayetinde de çok uyumlu bir koridor dekorasyonu çıkıyor. Koridor dekorasyon örnekleri arasında görebileceğiniz şeyler sandalyeler aynalar halı kullanılan renkler ve eşyaların şekilleri. Bu tür hususlar önemlidir. Bir ev veya bir ofis içerisinde olan her şey aslında birbiriyle bağlantılı olması gerekiyor. Malum uyum da bu şekilde sağlanıyor. Bir ofis veya ev içerisinde uyum ve denge olduğu sürece içine girmek istemiyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir