KALABALIK AİLELER İÇİN OLAN TAKIMLAR

KALABALIK AİLELER İÇİN OLAN TAKIMLAR

                Günümüzde ev dekorasyonunda en son moda olan mobilyalarda vintage kelimesi sürekli duyulmaya başlanmıştır. Artık bu kelime ile birlikte eski eşyalarınızı tekrardan ortaya çıkarmanın zamanı gelmiş olmaktadır. Bu eski diye bahsettiğimiz 30 ile 100 yıl arasında olan zaman dilimindeki yaşanmış kullanılmış mobilyalardan bahsedilmektedir. Aslında kısaca yıllara bakarsak modern antika olarak adlandırabiliriz. Antika dönem olarak zaten 100 yılı geçmiş olan eşyalaradır. Ama son yıllarda her geçen gün vintage daha çok benimsenmeye başlanmış kolaylığından ve rahat olmasından dolayı uygulanan bir tarz olmuştur.

Çok çeşidi olan bu tarzlar zamanında annemizin veya anneannemizin evlerinde kullandığı eşyalardır. Eğer elinizde yoksa uygun fiyata ve temiz olarak bitpazarında bulabilirsiniz. Farklı ve kendi tarzını yaratmak isteyenler için ideal bir dekorasyondur. Mobilyalar çok yıpranmamış ve ağır hasar görmemiş ise ufak tefek tamiratlarla ve bakımla eski haline döndürülebilir. Zamanımızda eskiye çok fazla özlem duyulması ile birlikte tekrar gün yüzüne çıkmışlardır. Aynı zamanda vintage tarzı eşyalar evinizdeki diğer modern veya klasik eşyalarla uyum sağlayacaktır. Birçok modern üretici firmalar tarafından tasarlanarak üretilerek bu tip mobilyalar evinizin vazgeçilmezlerinden olacaktır. Ama siz bulabilirseniz ve elinizin altında var ise bunun kıymetini bilin çünkü en kıymetli olanları elinizde bulunanlardır. Ev dekorasyonunda son moda olan vintage tarzı sizi yansıtacak olduğu için önemli olan evdeki diğer mobilyalarla saylayacağınız uyumu yakalamanızdır. Koltuk seçimlerinizde salonun boyutuna duvar renklerine yerdeki halıya her türlü mobilyaya uygun olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Son dönemlerde çok renkli ve desenli olarak üretilen mobilyanın her beğeniye ve her bütçeye göre uygun olanını bulmanız mümkündür.

 

Sade renklerin çok fazla tercih edilmesinden sonra şimdi günün trendi olan renkler modern eşyalarda daha çok kullanılmaktadır eğer eşyalarınız klasik mobilyalarsa koyu renkleri tercih etmelisiniz. Ev dekorasyonunda son moda olan koltuklarda birbirini tamamlayan çift renklerde kullanabilirsiniz. Ayrıca düz kumaşlarla çiçekli kumaşların kombine edilerek ortaya çıkarılacak uyum sizin seçimlerinizde tercihlerinizden olacaktır. Koltuk seçimlerinde kalabalık aileler için en uygun olan köşe takımı ve yataklı olana çeşitlerdir.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir