Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Evinizin neşesi çocuklarınız büyüdü ve birer genç oldular, siz de onların mobilyalarını değiştirip, gençliğe adım attıkları ilk yıllarında onlara yeni bir genç odası mı satın almak istiyorsunuz? Peki, doğru ve kullanışlı genç odasını nasıl seçeceksiniz?
Her şeyden önce ergenlik gibi sorunlu bir döneme adım attıkları bu yıllarda genç odası seçiminde evin genç bireyinin isteklerine kulak vermelisiniz. Psikolojilerinin çok farklı olduğu kendi kimliklerini bulmaya başladıkları bu dönemde; kişiliklerinin şekillenmesinde, onların zevklerine saygı duyduğunuzu hissettirmek çok önemlidir.
Fakat yine de küçük tavsiyelerde bulunabiliriz sizlere. Genç odasının açık renklerde tercih edilmesi odayı ferah kılacaktır ve genç birey gergin psikolojisinden biraz olsun arınacaktır odasında. Kitaplığının kullanışlı olması, çalışma masasının geniş olması, özel eşyalarını saklayabileceği kilitli bir çekmecesi ya da dolabı olması onun evde kendine ait bir dünyası olduğunu hissettirecektir ona. Sarı renkli ayrıntıları olan mobilyalar, sarı rengin sahip olduğu dinlendirici ve bir o kadar da enerji verici bir etkiye sahip olduğundan onu hem dingin hem de enerjik kılacaktır. Yatağının yanındaki komodini, başucu kitabını koyacağı önemli bir ayrıntı olacaktır, onun zevkiyle dekore edeceğiniz küçük bir abajur da genci mutlu edecektir.
Yani özetle, genç odası seçimlerinde en doğru karar, seçimi evin genç bireyine bırakmak, onun seçimlerine saygı duymaktan ve onun kendine ait bir dünya yaratmasına izin vermekten geçiyor.

genc-odasi-01 genc-odasi-02 genc-odasi-03 genc-odasi-04 genc-odasi-05 genc-odasi-06 genc-odasi-07 genc-odasi-08

 

genc-odasi-1 genc-odasi-11 genc-odasi-12 genc-odasi-13 genc-odasi-14 genc-odasi-15 genc-odasi-16 genc-odasi-17 genc-odasi-18 genc-odasi-20 genc-odasi-21

Son Aramalar

  • genc kiz odasi nasil olmali
Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir