EVLERİN MODERN GİYSİLERİ EV MOBİLYALARI

EVLERİN MODERN GİYSİLERİ EV MOBİLYALARI

                İnsanlar ev aldıkları zaman evlerinin içlerini döşemeleri gerekmektedir. Kendi zevklerine göre döşemek istedikleri için eve en uygun olan ev mobilyaları alırlar.

İnsanın evi, kendisi için en mahrem yerlerden biridir. Evinize ev mobilyası almadan önce çok iyi bir şekilde düşünmelisiniz. Çünkü iyi ve düşünülmeden alınan mobilyalar bizi mutlu etmek yerine bizlere,  kendimizi kötü hissettirecektir. Evinizin içini döşemek için çok pahalı mobilyalara ihtiyacınız yoktur. Sadece ekonomik ve sizin zevkinize hitap etsinler yeterlidir. Günümüzde klasik mobilya anlayışı yerine insanlar kendilerinin beğendikleri mobilyaları tasarımcılarla birlikte oturup beraber yapmaktadırlar. Mobilyanın her aşamasında sizin emeğiniz ve fikirleriniz yer alacaktır. Yani ortaya çıkacak olan mobilyada tamamen sizin özgün düşünceleriniz olacaktır. Ama ben bunlarla uğraşamam, benim hiç vaktim yok diyorsanız o zamanda büyük mobilya mağazalarına bakmanız uygun olacaktır. Eve alacağınız mobilyaları hangi amaçlar doğrultusunda kullanacağınızı önceden kafanızda belirlemelisiniz. Aldığınız mobilyaları günlük mü yoksa misafirleri kabul etmek için mi kullanacaksınız? Örneğin, koltuk takımı alacaksanız rengine, kullanışlı olup olmadığına, fazla yer kaplayıp kaplamadığına, kolay temizlenip temizlenmediğe ve en önemlisi sağlığınız için ergonomik olup olmadığını araştırmalısınız. Mobilyalarınızı evde yerleştireceğiniz yerde ayrı bir önem taşımaktadır. Evinize çok mobilya yerleştirerek evi hem boğarsınız hem de evdeki yaşam alanınızı daraltmış olursunuz. Bu durum size zamanla rahatsızlık vermeye başlayacaktır. Evinizin mobilya yerleşimi rahat ve havadar olmalıdır. Evinizi yerleştirmeye ilk önce büyük mobilyalardan başlamanız daha iyi olacaktır. Mobilyalarınızın renk seçimine de özen göstermelisiniz. Alacağınız mobilyaların evin boyasıyla, yer döşemeleriyle ve perdeleriyle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Bu her oda için aynı önemdedir. Alacağınız mobilyalar evinizin güzelliğini ve sizin yaşam tarzınızı yansıtmalıdır. Çok koyu mobilyalar alarak evinizin aydınlığını bozmayın. İnsanın ruhunu daraltırlar. İnsan evinde huzur bulmalıdır. Onun içinde evin ortamını ona göre düzenlemelisiniz.

İnsanlar ev aldıkları zaman onun içini döşeme telaşına düşerler. Çünkü evin içini en güzel ve en rahat şekilde döşemek isterler. Bunun içinde uzman kişilerden fikirler alarak evlerine en uygun olan ev mobilyalarını alarak başlangıç yaparlar.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir