Ev Dekorasyonu İçin Pratik Fikirler

Evimizin sürekli aynı görünüşte olmasının bize sıkıntı verdiği zamanlar vardır. Aynı koltuk, aynı perde, aynı halı, hep aynı yerde duran aynı TV vs; bunun böyle olmasından özellikle hoşlanan muhtemelen az sayıdaki insan dışında herkese bir süre sonra sıkıcı gelir. Olaya fayda açısından da bakabilirsiniz; sadece biraz ev işi yapmak, ortalığı şöyle bir düzenlemek bile stres atmak için önerilen şeyler arasındayken, ev dekorasyonu değişikliği yapmak küçük veya orta seviyedeki can sıkıntıları için terapi etkisi yapabilir. Bunun için fazla para harcamak yeni bir can sıkıntılarına sebep olabileceğinden; biraz da yaratıcılığınızı ve zevkinizi konuşturarak az bir harcamayla yeni bir ev dekorasyonu oluşturmak amacıyla işe girişmelisiniz.
Ev dekorasyonu için çiçek kullanmak her zaman iyi sonuçlar verir, bunun için yapay çiçekler kullanacaksanız çok plastik görünüşlü olanlarını değil daha doğal, daha yumuşak görünenleri kullanmanızı tavsiye ederiz.
Salonunuzdaki oturma takımının çıkarılabilir kılıflı minderleri varsa; sırf bu minderleri takımınız desenliyse düz, düzse desenli uyumlu bir renkten yeniden kaplatmanız bile görünüşe şık bir değişiklik getirecektir. Aynı kumaştan masa ve sehpa örtüleri diktirmek de bu şıklığı arttırabilir.
Piyasada ev dekorasyonu için kullanabileceğiniz uygun fiyatlı birçok perde ve tül modelleri bulunmasından faydalanarak evinizdeki bir odanın havasını sadece bununla değiştirebilmeniz mümkündür.
Zevkinizi yansıtan, mekânın büyüklüğü ve renkleriyle uyumlu aksesuarlar kullanmak ev dekorasyonu değişikliği yaparken bütçenizi fazla zorlamadan işinizi görecektir.

ev-dekorasyon-fikirleri

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir