EN SON MODA OLAN CAM AKSESUARLAR

Hızla gelişen teknoloji insanlara ev dekorasyonunda da çeşitli alternatifler sunmuştur. Ev dekorasyonunda en önemli özeliklerden bir tanesi de evin aydınlatılmasıdır.

                Evin aydınlatılması ev dekorasyonunda en önemli özelliklerden biridir. Aydınlatma insana huzur vermeli ve onu dinlendirmelidir. Evlerin aydınlatılmaları doğal ve yapay olmak üzere iki şekilde olmaktadır. Evin konumu önemli bir ayrıntıdır. Doğal aydınlatma evin konumuna göre değişir. Çünkü evin konumu güneş ışınlarını almalıdır. Yapay aydınlatma ise insanların kendilerinin yaptığı aydınlatma şeklidir. Bu aydınlatma şeklinin en yaygın olanı ise LED cinsi aydınlatmalardır. LED aydınlatmalar ekonomik, sağlık açısından kullanıma uygundur. Uzun ömürlü olmaları da tercih edilmelerinde diğer bir etkendir. Aydınlatmada ışığın kalitesi ve yoğunluğu önemli yer tutmaktadır. Doğal ışıkta bunu seçme şansımız hiç yoktur. Sadece ev,  güneş ışınlarını çok net alabiliyorsa aydınlatma iyi olur. Yapay ışıkta kalite ve yoğunluk hatta renkler bile seçilebilir. Aydınlatma planlı bir şekilde yapılmalıdır. Evin her odası için farklı aydınlatma şekilleri kullanılmalıdır. Örneğin, mutfakta ışıkların hepsini yakmak yerine sadece mutfak tezgahında işiniz var ise mutfak dolaplarının altından gelen bir aydınlatmayı tercih edebilirsiniz. Fazla parlak ışıklar insanları rahatsız eder. Evinizin hangi bölümüne dikkat çekmek isterseniz o bölümde daha fazla parlak ışık kullanabilirsiniz. LED aydınlatmanın yanında, ışıkları bulunduğunuz mekâna yansıtacak ayaklı spot lambalarda kullanabilirsiniz. Bu durum bulunduğunuz mekanı daha geniş gösterecektir.

LED aydınlatmanın çeşitleri vardır. Şerit gibi uzayanlar evin çeşitli yerlerinde kullanılabilir. LED aydınlatmada renk seçeneği çok fazladır. Evinizi gündüz başka, akşam başka şekilde aydınlatma olanağınız vardır. Kullandığınız ışıklar bulunduğunuz mekanın durumuna göre farklı efektler doğuracaktır. Aydınlatmada evinizin mobilyaları da önemli bir yer tutmaktadır. Bundan dolayıdır ki mobilyalara göre ışıkların renk ayarlarını yapmak çok daha iyi olacaktır. Salonda hafif loş bir aydınlatma güzel bir görünüm sağlayacaktır. Evinizin büyüklüğüne göre ışıklandırmayı ayarlayabilirsiniz. Loş bir ışık insana huzur verecektir.

Ev dekorasyonunda en önemli ayrıntılardan bir tanesi de evin aydınlatılmasıdır. Aydınlatması iyi yapılmış olan bir evde yaşamak insana her bakımdan huzur ve mutluluk verecektir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir