El Emeği Yer Minderleri Yapımı ve Çeşitleri

El Emeği Minderler

Son yılların yeni trendi minder ve puflar. Özellikle yer minderlerinin bu kadar popüler olma nedeni olarak ev dekorasyonuna ayrı bir hava katması, televizyon izlerken verdiği rahatlık, üzerine uzanıp kitap okumanın keyfi ve bunlar gibi bir sürü güzel an gösterilebilir.

Hem kullanışlı hem de sık minderleri çeşitli internet sitelerinden, dükkânlardan almak mümkün ancak hem ucuza getirip hem de kendi hayal gücümüzü kullanarak çeşitli rengârenk minderler yapabilirsiniz.

 

Evde Minder Yapımı

Fazla bütçe ayırmadan herkesin yapabileceği kolaylıkta minder önerileri,

  1. Kare minder: Uygulaması en kolay minder çeşididir. Yapmanız gereken tek şey kumaşınızı belirlemek, kestiğiniz kumaşı dikip içini elyaf veya pamukla doldurmaktır.
  2. Yılan Şeklinde minder: Malzemeler çorap iğne ve iplik. Çoraplari birbirlerine dikilerek kendi etrafında dolandırılması ile yapılır.
  3. Yamalı minder: En çok tercih edilen minder çeşididir nedeni sık olduğu kadar pratik yapımıdır. Dilediğiniz renk ve sayıda kareler elde edip bunların bir birbirine birleştirilmesi ile yapilir. Desen renk seçimi tamamen hayal gücünüze kalmıştır.
  4. Yastık kılıfları ile minder yapımı: Dilediğiniz sayıda ve çeşitte yastık kılıfları birbirlerine dikilerek birleştirilir ve içleri yastık ile doldurulur.
  5. Örgü minder: Genellikle penye ip kullanılarak yapilir. İsterseniz 12 no’lu şiş, isterseniz misinalı 8 no’lu şiş, isterseniz de 3.5 no’lu şiş kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz motifli örgü modelleri ile aynı teknikte yapılır. Düz bir örgüden iki parça örüp daha sonra birleştirebilirsiniz ya da motifli bebek battaniyeleri modellerinden faydalanabilirsiniz.

Evde Minder Yapımının puf noktası ölçüleri doğru belirlemektir. Genelde kullanılan ideal ölçüler sandalye minderi için 30*30 yer minderi için 90*80’dır.

 

Son Aramalar

  • evde minder yapımı
Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir