Eğitim Odaklı Çocuk Odası

Ev dekorasyonunda sizlerle kendi görüşlerimi paylaşacağım.Yukarıdaki resimdeki çocuk odası hakkında konuşmaya başlayalım.

Şahsen benim beğendiğim tip bir çocuk odası. Çocuğa ders çalışmaya motive edici bir şekilde dekore edilmiş. Yatağın hemen karşısındaki büyük dünya haritası harika düşünülmüş. Çocuğunuz farkında olmadan dünya coğrafyası ve ülkeri hakkında bilgi sahibi olcak.Üzerinde çalışmasına hiç gerek yok farkında olmadan öğrenecektir. Eğitim psikolijisinde bu öğrenmeye gizil öğrenme diyorlar.

Ayrıca çok güzel bir bol fonksiyonlu ders çalışma masası da odaya son derece yakışmış. Bilgisayar ve ders kitaplarınızı da masada barındırabilmesi de öğrencinin ders çalışırken dikkatini farklı yerlere vermesini engellemiş oluyor.. Fakat pencere biraz daha büyük olsa daha iyi olur. Doğal ışık çocuğun daha uzun süre ders çalışmasını sağlar. Sunni ışıkta ders çalışan çocuğun kısa sürede dikkati dağılır ve uykusu gelmeye başlar.

Ayrıca yatağın geniş olması da çocuğunuz rahat bir uyku çekmesine sebep olacaktır.Çocuk odası dekorasyonunda bunu da dikkate almalıyız.Ev dekorasyonu bir uzmanlık gerektirmektedir .Uzmanlara mutlaka danışılmalı fakat şunu da belirteyim en iyi uzman sizsiniz.

Sizinde çocuk odası hakkında görüşlerinizi paylaşmanız bizi mutlu eder.Bakalım daha iyi çocuk odasını tartışarak eraber bulalım.

Çocuk odası ev dekorasyonu hakkında genel yazı


 

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir