Dekorasyonda Kullanışlılık

Dekorasyonda Kullanışlılık

Göz zevkinize güveniyor ve her sezonda birbirinden güzel görünümlerde odalara sahip oluyorsunuz. Fakat; evlerinizin kullanılabilirliği hakkında ne derece bilgi sahibisiniz? Görselliğin oldukça önemli olduğu yadsınamaz gerçeklerden fakat; konfor anlamında rahatlık sunmayan odalar pek de ihtiyaçlarınızı karşılamayabilir.

Odak Noktası: Eve girildiği anda dikkati en çok çeken noktaya verilen isimdir. En çok dikkat edilmesini istediğiniz bir alan varsa kullanabilirsiniz. Bu bir şömine olabilir ya da deniz manzaralı bir pencere. Evinizde bu tarz dikkat çekici odak noktaları yoksa; oluşturun.

Mobilya: Dekorasyon yaptığınız odanın işlevine uygun mobilya seçimleri yapmalısınız. Mobilyalarınız odaya göre çok büyük ya da dikkat çekecek şekilde küçük ise; bu tür mobilyalardan kurtulmalısınız. Ayrıca; rahatlık ve konforun oldukça önemli olduğu dekorasyon unsurları arasında bulunduğundan bu noktaya da dikkat etmelisiniz.

Aydınlatma: Aydınlatma sistemi seçilirken görselliğin yanı sıra gözü yormayacak, şık, kullanışlı sistemler tercih edilmelidir. Görselliğin her şeyden çok önemli olduğunu savunup, göz yorucu modellere yönelmeyin. Spot ışığının evinizin detaylarını ortaya çıkarabileceğiniz aklınızdan çıkarmayın. Canlı ışık ve spot ışık gibi alternatifleriniz bulunsun.

Mobilya Düzenleme: Odanızın kabataslağını bir kağıda çizin. Gördüğünüz ne kadar unsur var ise; mobilyaları prizleri, masanızı aklınıza ne gelirse. Odak noktası olarak kullanmak istediğiniz alanlara yönelik olacak yönde düzenleme yapmalısınız. Kapı girişini engellemeyin, oda içerisinde mobilyaları düzenli görünecek şekilde düzenlemeye bakın.

Etiketler:,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir