Dekorasyon Tarzınıza Önem Verin

Dekorasyon Tarzınıza Önem Verin!

Ev dekorasyonu yaparken pek çok insanın düşündüğü temel düşüncelerden bir tanesi acaba misafirlerim benim zevklerimi beğenecek mi? Kaygısıdır. Bu noktada sizlere şunu söyleyebiliriz ki evlerinizde kendi hoşunuza giden görünümleri elde edip, tarzınızı yansıtmak olmalıdır. Her anlamda memnun kalmak istiyorsanız toplumsal baskıdan kurtulmalı, kişiliğinizi yansıtacak şekilde dizayn etmeniz gerekiyor. Ev dekorasyonunuzu yaparken çevrenizdeki insanlardan ziyade kendi düşüncelerinize ağırlık verin. Mavi saçlara sahip, cıvıl cıvıl bir kişiliğe sahipseniz ve çevrenizdeki insanlar sizi öyle tanıyorsa hiçbir karşıt düşünce olacağı söylenemez.

Spor ve rahatınıza düşkün bir yapıya sahipseniz; parlak kumaşlı perdeler göz zevkinize hitap etmeyecek demektir. Tarzınızı bir an olsun düşünün ve hangi renk tonlarından hangi unsurlardan hoşlandığınızı hayal edin. Bir liste çıkarın ve aklınıza gelenleri not edin. Bu aşamayı başarılı bir şekilde bitirdiğinizde belki de dekoratör’den daha iyi bir görünüm elde edeceksiniz. Modern tarzlar hoşunuza gidiyorsa salon genelinde açık pastel renk tonlarını tercih edebilirsiniz.

Sadelik sıkıcılık mı dediniz? Sadelik kesinlikle sıkıcılık demek değildir. Pek çok insanın tercih ettiği sade dekorasyon modelleri bu aşamanın göz ardı edilmesinin önüne geçmektedir. Sade tasarımlardan hoşlananlar olacağı gibi iddialı cıvıl cıvıl tasarımlardan hoşlanacak pek çok insan çıkacaktır. Sadelikten zaman içerisinde sıkılanlardansanız sıcak bir renk tonu ile evinizin odalarını renklendirebilir, enerjik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir