Dekorasyon Stilleri

Dekorasyon Stilleri

Ev dekorasyonuna son günlerde olan ilgi artarak devam etmektedir. Her bireyin kendi zevkleri değişse de zaman içerisinde yaygın olarak kullanılan dekorasyon stilleri doğmuştur. Ev dekorasyonunda tavsiye edilen ilk noktalardan bir tanesi de evinizin dekorasyon stilini belirlemek olmalıdır. Eğer mesleğiniz; dekoratör değilse bu stili belirleme aşamasında biraz zorlanabilirsiniz. Genel olarak belirli konularda bilgi sahibi olmanız yapacağınız dekorasyonun her anlamda memnun etmesini sağlayacaktır.

Akdeniz Tarzı:

Modern İspanyol tarzı olarak da bilinen Akdeniz tarzı dekorasyon stili basit mobilyalardan muntazam, şık modellere kadar geniş bir yelpazede çeşitlilik sağlar.

Art Deko Tarzı:

İnce ve zarif çizgileri modern malzemeler ile birleştiren art deko tarzı dekorasyon stilinde geometrik ince hatlar, yuvarlatılmış köşeler dikkat çeker.

Asya Tarzı:

Bambu malzemeler ve doğadan alınan renkler ile huzurlu bir ortam sağlayan asya tarzı dekorasyon stilinde kırmızı renk tonları bolca kullanılır. Az eşya, bambu malzemeler, yeşillik ve mum gibi unsurların kullanıldığı stilde tüm ihtiyaçlar karşılanır.

Çağdaş Stil:

Yumuşak ve yuvarlatılmış parçalar ön plana çıkar. Modern tasarımda hatlar oldukça keskindir. İç mekanlar nötr ve cesur öğeleri barındırır.

Fransız Kır Tarzı:

Doğal malzemelerin kullanımı ile ön plana çıkan Fransız kır tarzı dekorasyon stilinde taş şömineler ön plana çıkar.

Geleneksel Tarz:

Pek çok stile ait ögeleri bir araya getiren geleneksel tarz sakin, düzenli bir yapıya sahiptir.

Bu ve buna benzer pek çok dekorasyon stili arasından dilediğiniz unsurları kullanarak harika evlere sahip olabilir, her anlamda memnun kalabilirsiniz.

Etiketler:,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir