ÇOCUK ODASI YARATICI DEKORASYONU

ÇOCUK ODASI YARATICI DEKORASYONU

            Çocuk odalarında ilk önceliğimiz her zaman için çocuğun güvenliğini sağlamaktır şüphesiz. Ama odamızı hem güvenli hem de eğlenceli ve çocuğun hoş vakit geçirebileceği bir yere dönüştürmekte bizim elimizde. İlk önce boya hakkında karar vermek gerekirse genel olarak çocuk odası dekorasyonu için tercih edilen kız çocukları için pembe ve erkek çocukları için mavi seçiminin doğru olacağını belirtmek isterim. Pembe renk kız çocukları için hayal gücünü kuvvetlendiren bir enerji sağladığından ötürü kızınız pembe odasında mutlu olacaktır. Mavi renk ise oğlunuzu sakinleştirecek yine hayal gücünü kuvvetlendirecek enerjisi ile sakin ve huzurlu olmasını sağlayacaktır.

Halı seçiminde ise kesinlikle tüm zemin halı ile kaplanmamalı kolay silinip temizlenebilecek doğal bir malzeme olmalıdır zeminde. Odayı komple kaplamak toz tutacağı için oyun halıları ile odayı renklendirerek hoş çocuk oyun alanları yaratabilirsiniz. Çocuk odası dekorasyonunu denilince ilk önce güvenlik demiştik bunun için seçtiğiniz aksesuarlar yerlerinden çabuk çıkabilecek çocuğunuzun üstüne devrilebilecek nitelikte olmamalıdır. Bunun yerine oyun halılarının etrafına yerleştireceğiniz renkli minderler yeni çocuk oyun alanları yaratacaktır.

Örneğin çocuğunuzun çok sevdiği eski bir tişörtünü ufak ve basit bir dikiş ile kare hale getirip içini doldurursanız çocuğunuz eski kıyafetini yastık olarak görmekten mutlu olacaktır. Ufak tefek kişisel yaratıcıklarınızla yapacağınız yumuşak malzeme ile doldurulmuş objeler çocuğunuz için güvenli oyuncaklar odaları için ise hoş dekoratifler olabilir. Çocuk odalarında ilk işimiz güvenliği sağlamak sonrası ise tamamen hayal gücümüze kalmış.

1. 36 adet çocuk odası dekorasyon örnekleri yazımızı okumak için buraya tıklayınız

calisma-masasi cocuk-odasi cocuk-odasi-0 cocuk-odasi-02 cocuk-odasi-04 cocuk-odasi-05 cocuk-odasi-06 cocuk-odasi-07 cocuk-odasi-08 cocuk-odasi-09 cocuk-odasi-011 cocuk-odasi-012 cocuk-odasi-013 cocuk-odasi-014 cocuk-odasi-015 cocuk-odasi-016

Etiketler:,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir