Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk odası dekorasyonu için plan yaparken uzun vadeli düşünmek gerekir. Dekorun ana hatlarını ve mobilyaları basit tutmak, kullanımı kısa süreli olacak parçalar için kaliteye önem vermek fakat çok pahalıya da kaçmamak ekonomik açıdan da, zaman ilerledikçe yapılması gerekecek değişikliklerin kolayca uyarlanması için de doğru olacaktır.

  • Dar odalar için çocuk odası dekorasyonu

Çocuk odası olabildiğince havadar ve aydınlık olmalıdır. Mobilyalarda kullanım kolaylığı, doğru ölçüler, kaliteli malzeme ve amaca uygun işçilik çocuk odası dekorasyonu için önemli unsurlardır. Köşelerin yumuşak malzemeden rahat, keskin olmayan kavislerle yapılmasına, sağlığa zarar vermeyecek kaliteli boya kullanılması da dikkat etmek gerekir.

  • Uyku amaçlı çocuk dekorasyonu 

Çocuk okul öncesi çağdayken oyuncakları; okul çağındayken ise kitaplar, defterler ve kırtasiye malzemelerini bir arada tutacak raflar, çekmeceli dolaplar, neşeli görünüşlü kutu ve sandıklar hem görüntüyü derli toplu kılacak hem de dekoratif bir görüntü verecektir. Çocuk odası dekorasyonu yaparken eşyaların çocuğun rahatlıkla alabileceği yükseklikte olmasına da önem vermelisiniz.

  • Ahşap ranzalı çocuk odası dekorasyonu

Odanın rengine ve havasına uygun birkaç tablo asmak çocuk odanızı güzelleştirecektir. Çocuğunuz büyüdükçe bunların yerini kendi eserleri de alabilir. Okul çağındaki çocukların duvarında notlarını vs. asacağı güzel bir pano şıklık ve işlevsellik katar. Boyanabilir dolaplar seçerseniz onları çok eskimedikleri sürece farklı renklere boyatarak veya üstlerine desenler yaptırarak düşük maliyetli görüntü değişiklikleri yapabilirsiniz. Çocuk odası çocuğunuzun özel alanı, sığınağıdır; çocuğunuz orada kendini iyi hissetmelidir. Çocuk odası dekorasyonu bu açıdan da önemlidir.

cocuk-odasi-01 cocuk-odasi-02 cocuk-odasi-03 cocuk-odasi-04 cocuk-odasi-05 cocuk-odasi-06 cocuk-odasi-08 cocuk-odasi-09 cocuk-odasi-11 cocuk-odasi-13 cocuk-odasi-14

Etiketler:,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir