Çocuğun Odası Ne Renk Olmalı

Çocuğunuzun Odası Ne Renk?
Ev dekorasyonunun oldukça önemli bir konumunda bulunan renk seçimi uygun olarak yapıldığında psikolojik anlamda insanlar üzerinde etkiler göstermektedir. Her rengin kendine has özellikleri ve etkileri olduğundan renk seçimini iyi yapmalı, evlerinizi renklendirirken etkinleştirmek istediğiniz etkilere uygun renkler seçmelisiniz. Çocuk odası rengi ne olmalıdır diye soracak olursanız; psikoloji ve renkler konusunda yapılan araştırmalara göre; erkek çocuklarının odalarının kırmızı, sarı ve mavinin uyumlu olarak kullanılması erkek odası için ideal görünmekte.

Yeşil, eflatun, açık mavi ve açık yeşil renk tonları da kız çocuklarının odaları için uygun olarak görülmekte. Renk uyumunun iyi bir şekilde sağlanmış olması ve doğru renk seçimi fazlasıyla önemli bir faktördür. Çocuklarınızın hayattaki en değerli varlıklar olduğu düşünüldüğünde onların odalarına yapacağınız dekorasyona da önem göstermeniz gerektiğini ortaya koymaktadır. Her anlamda güzel bir eve sahip olmak istiyorsanız renk seçiminizi odaklı olmalıdır.

Yapılan bir araştırmaya göre hiperaktivite bozukluğu bulunan çocukların odalarında kırmızı kullanılmaması gerektiği saptanmıştır. Kırmızı renk tonunun bu rahatsızlığı tetikleyici, harekete geçirici bir etkisi bulunmakta. Pembe renk tonunun ise; enerjiyi boşaltıp, rahatlatan sakinlik veren bir renk olduğu edinilen bilgiler arasındadır.

Mor ve tonları sakinlik ve dinginliği simgeleyen renkler arasında. Yatak odaların bu renk tonlarının düzeyli kullanımı rahat bir uyku sağlayabilir. İştahsız çocukların oda dekorasyonunda kırmızı ve turuncu renkleri kullanılarak, bu sorun ortadan kaldırılabilir.

Son Aramalar

  • çocuk odası ne renk olmalı
  • erkek cocuk icin oda takimi ne renk olmali
  • Erkek çocukların odaları kırmızı mobilya olması rahatsızlık verir mi
Etiketler:,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir