Bahar’da Duvarları Hangi Renge Boyamalısınız?

Bahar’da Duvarları Hangi Renge Boyamalısınız?

Bahar aylarına girmiş olduğumuz şu günlerde pek çok kişi ev dekorasyonunu yenilemenin hayalini kurmaya başladı bile. Güzel bir eve sahip olmak isteyen pek çok kişinin duvarlarından, mobilya renklerine kadar tam bir uyum sağlamaları gerekmektedir. Dekorasyon aşamasında aklınıza farklı dekorasyon fikirleri gelmiyorsa yardıma ihtiyacınız var demektir.

Dekorasyona sağladığı büyük katkıların yanı sıra evlerin sıkıcı bir atmosfere ya da ferah bir atmosfere kavuşmasına yardımcı olan duvar renkleri ne olmalıdır? Oldukça önemli bir konumda bulunan duvarlarınızı boyarken renk seçimini iyi yapmalı, boğucu renklerden kaçınmalısınız. Özellikle bahar aylarında yaşadığımız düşünüldüğünde simsiyah duvarlara sahip bir ev istemez siniz öyle değil mi?

Bu sezonda diğer birçok sezonda olduğu gibi yatıştırıcı, iç açıcı, yumuşak renkler tercih edilmelidir. Sıcaklığın oldukça fazla olduğu mevsimde evlerinize geldiğinizde az da olsa ferahlamak, rahatlamak istiyorsanız kuvvetli renk tonları ile kesinlikle oynamamalısınız. Kuvvetli renk tonlarından hoşlanırım kesinlikle yapacağım diyorsanız. Başka bir renk ile kombinleyerek hafifletebilirsiniz. Kuvvetli bir renk tonunu yumuşak bir renk ile duvarlarınızda kullandığınızda ortaya çıkan görüntüden fazlasıyla memnun kalırsınız. Dekoratif anlamda bu senenin trendleri arasında hafif renk tonları geçmekte. Duvar boya tonlarından, mobilyalarınıza kadar yapacağınız değişiklilkler ile bambaşka bir atmosfere kavuşacaksınız. İçinizi ferahlatacak dekorasyon önerilerine uyumlu bir şekilde evlerinizi dizayn ettiğinizde hem sizin hem de ailenizin göz zevkine şenlik yaşatacaksınız.

Etiketler:,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir