2017 Yılı Modern Küçük Yatak Odası Tasarımı Fikirleri

Evet arkadalar evlerin birim fiyatlarında maliyetleri artmakta. Evlerimiz artık daha küçülmektedir. Küçülmenin sebepleri arasında bir çok sebepler var bunlardan bir kaçını sıralayacak olursak.

  1. Evlerin birim fiyatlarında oldukça artması sonucu ailelerin büyük evleri alacak güçlerin olmaması.
  2. Ailerin giderek küçülmesi sonucu büyük evlere gereksinimlerin azalması.
  3. Çocuk sayısının artık az olması sonucu bol odalı olan evlere ihtiyaç giderek azalmaktadır.
  4. Aile içinde herkesin çalışması sonucu evin temizliği başta olmak üzere bir çok bakıma zaman ayramama.

Tüm bu sebeplerden dolayı insanlar daha küçük evleri tercih etmektedirler. Bu yüzden size bu yazımız da son moda küçük yatak odası tasarım fikirlerini sunacağız.Bakalım beğenecek misiniz? Küçük yatak odasında az mekandan çok verim elde etmek temel amaç olmaktadır.Bu yüzden yoğun bir tasarım aşaması mevcuttur.Geniş yatak odalarını dekore etmek bir o kadar basitken küçüçük yatak odalarını dekore etmek ise bir o kadar zor bir süreçtir. Bu yüzden yoğun bir planlama süreci mevcuttur.

Zaman zaman yataklarınızdan tasarruf edilir.Yeri gelir yatak çatı katına kaldırılır.Yeri gelir yatak odanız iki katlı yapılır.Ranza benzeri bir uygulama yapılır.Üstü yatak odası iken alt katı çalışma mekanı olarak değerlendirebilir. Küçük yatak odaları bazen ince uzun bir oda da olabilir.Uzun bir yatak tasarımı yapılır.Alt kesim yatak olarak değerlendirilirken bir tarafı kanepe olarak kullanılabilir. 2017 yılına doğru küçük yatak odası tasarımları bu doğrultuda hareket etmektedir. Yurt dışı sitelerini incelediğimde onlar bizim ülkemize göre bir kaç sene önde gidiyorlar. Küçük yatak odaları yakın zamanda bizim ülkemizde de yayılacağını düşünüyorum.Bilhassa şehir hayatında bunu daha net görebilirsiniz.

küçük-yatak-odası4

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir