2013 Yeni Sezon Mobilya Modası Çok Feminen

Zengin, kadın ruhunun yansıması, harikalar yaratmış bir mobilya modası var kapımızda. Farklı coğrafyalardan, Fransa’dan, İngiltere’den etkilenen, evleri cicili bicili süsleyen, bir o kadar da iddialı ve feminen bir moda anlayışı söz konusu. Spontane, yaratıcı, eskiden vazgeçemeyen bir tarz her zaman gözde olmuştur. Ayrıca klasik formların kokusunun da olduğu, zengin dokulu kumaşlarla bezeli, antik objelerle, büyük, şaşaalı aksesuarlarla tamamlanmış bir tablo gibi. Kırmızılar, kızıllar, bakır siniler, çiniler, sedefler, bir kadının ruhu gibi sarıp sarmalayacak evleri.
Evlerin en özel mekânları, yatak odaları için tozlu, pudralı ve pastel renklerin yarattığı saf ve yumuşak parçaların hâkimiyetinde olacak. Eskitilmiş mobilyalar, kalın kumaşlar ve yapay çiçeklerle odalarınızı süsleyebilirsiniz. Kelebeklerle destekleyebilirsiniz aksesuarlarınızı. Mağazalardaki raflarda sıkça görebilirsiniz kelebekleri ve melekleri. Kuş formunda seramikler, kuş kafesleri, zarif ve naif gözüktüğü kadar, eviniz için iddialı parçalar.
Yemek odalarında çiniler ve porselenler boy gösteriyor. Duvarları porselen tabaklarla süsleyebilirsiniz. Gümüşler her daim olduğu gibi, bu sezonda yemek odaları ve salonların olmazsa olmaz aksesuarları. Fransa’nın provans tarzı sarıp sarmalayacak yemek odalarınızı. Bu huzur dolu tarz eminiz ki bütün evinize sirayet edecek.
Mutfaklarda ise hâkim renk açık yeşil. Terapi etkisi olan bu renk mutfaklarda içinizi de, iştahınızı da açacak gibi. Eviniz sizin mabediniz. Ruhunuzu yansıtın ve zevklerinize uygun dekore edin ki içiniz açılsın.

Etiketler:,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir